7 yaşında CHP kampanyasında yer aldı 32 yaşında aday oldu: Lâl Denizli

CHP yönetimindeyken dört yıl önce kayyum atanan İzmir’in Urla Belediyesi’ne 2024 yerel seçimleri için CHP’den 47 kişi aday adayı başvurusu yaptı.

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli siyasete girdi. Lâl Denizli, İzmir’in Urla Belediyesi’ne 2024 yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nden aday adayı oldu.

Başvuru yapan 47 adaydan 11’inin kadın olması dikkat çekti.

POLAT’IN KAMPANYA MASKOTU OLDU

Dönemin Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli’nin kızı Lâl Denizli, 1999 senesinde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Adnan Polat’a seçim otobüsünde eşlik etmişti. Denizli 7 yaşında, CHP seçim otobüsünde Polat’ın yürüttüğü kampanya için mitinglerde, ‘‘Var mısın? Var mısın?’’ şarkısını söyledi. Polat, o dönem kendisine destek veren Lâl Denizli için, ‘Kampanyamın maskotu’ diyordu.

LÂL DENİZLİ KİMDİR

Lâl Denizli, teknik direktör Mustafa Denizli ve Çiğdem Kayalı’nın kızı olarak 20 Kasım 1991’de dünyaya geldi. İlkokulu Fransız Piyer Loti İlköğretim Okulu’nda okudu. Gençlik yıllarında Odatv’de staj yapan Denizli, CHP Gençlik Örgütü’nde görev aldı. Üniversitede, siyasal bilimler eğitimi aldı. 2017 yılında yakın arkadaşı Deniz Köletavitoğlu Ügümü ile Dela Event adında bir organizasyon şirketi kurdu. 2024 yerel seçimleri için uzun yıllar gençlik örgütünde görev aldığı CHP’den Urla Belediyesi Başkan aday adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir