Alaattin Çakıcı’dan HEDEP’li Gergerlioğlu’na tehdit: Aklını başına al!

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştiren HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu “Aklını başına al” diyerek tehdit etti. 

Çakıcı sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: 

“14 Kasım’da meclisteki konuşmanın videosunu izledim. İnsanlar devletin bekasına zarar vermediği sürece ülkenin bölünmez bütünlüğünü namusu kadar seven, iffeti kadar koruyan hangi etnik gruptan olursa olsun o Türk vatandaşıdır. İnsanlar farklı siyasi düşünce içerisinde olabilir. Kantarın topuzunu kaçırmadan bölücülük yapmadığı sürece konuşma hakkına sahiptir. Bahçeli’ye lafını bilmez Kandil uzantısı Osman Ömer Faruk Gergerlioğlu, lafını bilmeyen densiz benim de ismimi katarak mafya ile niye resim çektirdin Devlet başkanımız dahil tüm parti liderleri sokakta herkesle fotoğraf çektiriyor. Sokakta herkesle fotoğraf çektirmektedirler. Bu suç değildir. Sayın Genel Başkanıma Türkçe öğren diyor. Türkiye’de en iyi edebi Türkçeyi konuşanlardan biridir haddini bil diyor.

Densiz herif aklını başına al, sakın bir daha boyundan büyük laflar etme sen ve senin gibilerde yüreği olmayan Kandil’in meclisteki kudurmuş çakalları, yüreğiniz yetiyorsa Türkiye’nin her yerine gidip geliyorum. Adamsanız benimle yüz yüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kabul etmiş, yüreğine sindirmiş tüm etnik grup Türk vatandaşlarına selam olsun.”

 

Gergerlioğlu ne demişti?

 Gergerlioğlu, dün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Bahçeli’ye sert sözlerle tepki göstermiş “Haddini bileceksin Bahçeli, Anayasayı AYM’yi tanıyacak, yerine oturacaksın. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin neden Olcay Kılavuz’un evinde çıktığını söyle. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel” dedi. Gergerlioğlu’nun bu konuşması sonrasında MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gergerlioğlu’na “Ağzını topla, adi herif. Genel Kurulu’nda adabına uygun olmayan konuşmalar yapıyorsun, haddini bil” demişti. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir