Beşiktaş’ın Rashica videosunda Galatasaray stadının görüntüsünü Türkçe Olimpiyatları’ndan aldığı iddiası sarı kırmızılıları ayağa kaldırdı

Milot Rashica’yı transfer eden Beşiktaş’ın duyuru videosunda Galatasaray stadyumunun görüntüsünü 10. Türkçe Olimpiyatları’nın düzenlendiği zamandan kullanıldığı iddiası ortalığı karıştırdı. Galatasaraylı taraftar, sosyal medyada tepkilerini dile getirdi.

ORTALIĞI KARIŞTIRAN RASHİCA VİDEOSU

Beşiktaş, geçen sezonu Galatasaray’da kiralık olarak geçiren Milot Rashica’yı resmen renklerine bağladı. Kosovalı futbolcu için Norwich City’ye 5 milyon 250 bin euro bonservis bedeli ödeyecek olan Beşiktaş’ın transfer videosu ortalığı karıştırdı.

“GÖRÜNTÜ TÜRKÇE OLİMPİYATLARI’NDAN” İDDİASI

Sosyal medya kullanıcıları, videoda Galatasaray stadyumu görüntülerinin,14 Haziran 2012’de Türk Telekom Arena’da düzenlenmiş olan 10. Türkçe Olimpiyatları etkinliğinden olduğunu iddia etti. Galatasaraylı taraftar bu duruma tepki gösterdi.

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI NEDİR, NEDEN TEPKİ GÖSTERİLİYOR?

Uluslararası Türkçe Olimpiyatlar, ilki 2003 yılında yapılan ve tüm dünyadan öğrenci ve öğretmen alanlarında katılımcıları bulunan yarışmadıydı. Olimpiyatlar çerçevesinde Türkiye’ye getirilen öğrenciler Türkçe şarkı ve şiir okuyor, halk oyunları gösterisi yapıyordu. Bu çerçevede Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) okullarında Türkçe eğitim verildiği ve Türkçenin öğretildiği katılımcılara gösteriliyordu.

İşte sosyal medyadan bazı tepkiler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir