THY, seferlerin yeniden başladığını açıkladı

Son dakika Türk Hava Yolları haberleri: Türk Hava Yolları (THY), biletleme ve rezervasyon işlemlerinde yaşanan network arızası nedeniyle durdurulan seferlerin yeniden başladığını açıkladı.

‘UÇUŞLAR GİDEREK NORMALE DÖNÜYOR’

Türk Hava Yolları Genel Müdür Bilal Ekşi, resmi X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Saygıdeğer Yolcularımız; Sistemlerimizi peyderpey devreye alıyoruz. Uçuşlarımız giderek normale dönüyor. İnşallah birkaç saat içinde büyük oranda normale dönmeyi hedefliyoruz. Sabrınız anlayışınız için teşekkür ederiz. Sistem arızasının oluşturduğu mağduriyetten dolayı tüm yolcularımızdan özür dileriz.” dedi.

SEFERLER İPTAL EDİLMİŞTİ

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, biletleme ve rezervasyon işlemlerinde yaşanan aksaklıkların ardından resmi X sosyal medya hesabından açıklama yaptığı açıklamayla 1 Kasım 19.00-22.00 saatleri arasındaki seferlerin durdurulduğunu açıklamıştı.

Üstün açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

Network altyapısında yaşanan sorunlar nedeniyle biletleme ve rezervasyon işlemlerinde aksamalar yaşanmaktadır. Sorunun giderilmesi ve yolcularımızın mağdur olmaması adına gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Söz konusu  aksaklık için özür dileriz.

Network altyapısı kaynaklı sorunlar nedeniyle biletleme ve rezervasyon işlemlerinde aksamaların giderilmesi için ilgili birimlerimiz çalışmalarını sürdürmektedir.

Yaşanan durum hakkında güncel bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bilgi teknolojileri altyapısında yaşanan genel arızadan dolayı sistemlerimizde kesintiler yaşanmaktadır.

Bu nedenle İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) kalkışlı gerçekleşmesi planlanan 1 Kasım 19:00 – 22:00 (TSİ) arasındaki seferlerimiz iptal edilmiştir.  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, seferlerin iptal edildiğini duyurduğu açıklamasından sonra yeni bir açıklama daha yaptı. Üstün,

“Bilgi teknolojileri alt yapisinda meydana gelen sorunun hızla giderilmesi için farklı noktalardaki merkezlerimizde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.

Bir dış müdahale konusunda henüz kesinleşmiş bir bilgiye sahip değiliz. Gelişmelerden sizleri 21.30’da yeniden bilgilendireceğiz. Seferlerimizle ilgili daha önce ilan ettiğimiz durum devam etmektedir.

Bu gecikmelerden dolayı tekrar özür dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir