X, Yer İşaretlerinde Arama Özelliğini Sunmaya Hazırlanıyor

X ya da eski adıyla Twitter, favorilerinize eklediğiniz gönderiler arasında arama yapabileceğiniz bir özellik üzerinde çalışıyor. Elon Musk, X için yer işaretleri arama yeteneğinin geliştirilme aşamasında olduğunu ve yakında yayınlanacağını doğruladı.

Musk, X’teki kullanıcıların gönderilere günde 65 milyondan fazla yer işareti koyduğunu iddia eden bir kullanıcıya yanıt olarak “Yakında aranabilir olacaklar” dedi. Belirli bir gönderiyi X hesabınıza kaydetmek için o gönderinin sağ alt köşesinde bulunan Yer İşareti düğmesine dokunmanız yeterli.

Platform, gönderileri daha sonra okumak üzere kaydetmenin bir yolu olarak 2018 yılında yer işaretleri özelliğini tanıttı. Yer işaretlerinin manuel olarak seçtiğiniz diğer hesaplardaki gönderileri dolduran Listelerden farklı olduğunu hatırlatalım.

İstediğiniz zaman daha kolay erişim sağlamak için akıştaki birden fazla gönderiyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ancak şirket, özelliğin kullanıma sunulmasından bu yana pek bir şey yapmadı ve kayıtlı yer işaretlerinizi sıralamak, filtrelemek veya aramak için herhangi bir seçenek sağlanmadı. Mevcut durumda yapabileceğiniz tek şey, yer işaretleri listenizden tek tek gönderileri kaldırmak veya hepsini bir kerede silmek.

Musk, geliştirme durumu veya X için yer işaretleri arama özelliğinin ne zaman yayınlanacağı hakkında bilgi vermedi.

Diğer taraftan X, Kasım ayında şu anda yalnızca ücretli abonelerin kullanımına sunulan Grok adlı üretken yapay zeka sohbet robotunu tanıtmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir